Nudizmas pirtyje

Tenka dažnai susidurti su tokiu reiškinių, kai žmones nedrįsta pirtyje nusirengti. Suprantama, netinkamas auklėjimas paliko randus žmoniu mastyme, bet gal jau laikas atsikratyti sąmonę varžančių pančių ir pagaliau suaugti.
Dėl kokiu priežasčių daugelis mūsų taip varžosi?

Siuo metu Lietuvos pirties biciuliu draugija vienija apie 300 pirtininku. Daugelis ju turi savo pirtis. Visi jie zino kaip taisiklingai elgtis pirtyje ir kad nuogam kaitintis pirtyje reikia ne del to, kad tipo as nudistas, o del to, kad kunas visas tolygiai ikaistu, issivalytu nuo toksinu ir taptu sveikesnis. Jei jie daro pirties proceduras, pasiulo nusirengti, bet dauguma tiesiog atsisako.
Na o visi like "pirtininkai" issinuomoja pirti ir ten elgiasi kaip tinkami, patys saves gedijasi, o po to forumuose verkslena, mol Vokietijoje yra nudizmo pirtyse tradicijos, o mes lietuviai tai jau niekam tike.
Mes nieko nesiekeme pakeisti, bet norime padrasinti tuos kas kaip ir noretu,bet vis neisdrysta. Zengti pirma zingsni visada sunku :) :)

Unknown
2013-03-24 / 16:08

[quote='Iksiukai']Siuo metu Lietuvos pirties biciuliu draugija vienija apie 300 pirtininku. Daugelis ju turi savo pirtis. Visi jie zino kaip taisiklingai elgtis pirtyje ir kad nuogam kaitintis pirtyje reikia ne del to, kad tipo as nudistas, o del to, kad kunas visas tolygiai ikaistu, issivalytu nuo toksinu ir taptu sveikesnis. Jei jie daro pirties proceduras, pasiulo nusirengti, bet dauguma tiesiog atsisako.
Na o visi like "pirtininkai" issinuomoja pirti ir ten elgiasi kaip tinkami, patys saves gedijasi, o po to forumuose verkslena, mol Vokietijoje yra nudizmo pirtyse tradicijos, o mes lietuviai tai jau niekam tike.
Mes nieko nesiekeme pakeisti, bet norime padrasinti tuos kas kaip ir noretu,bet vis neisdrysta. Zengti pirma zingsni visada sunku :) :)[/quote]

Puiku, tai ir pradėkime nuo 300 pirtininkų (iš kurių manau su tokia pakraipa kaip Jūsų :) bus tik kokia pusė, bet tebūnie 300) ir tų taip ar kitaip bet 3 milijonų lietuvaičių. Ir tiesiog klausimas toks kad daug netuščiažodžiauti - kas yra tie 300 ?, kaip jie suprantami ir vertinami tų likusių :) ~2.999.700 ? Tai čia viena tokia "dilema", kurios panašu ne aš o Jūs elementariai nepriimate į savo "plaučius".
O kita kur kas vėlgi juokingesnė dilema ponai Iksiukai - nu neturime mes lietuviai tų tokių bent jau kaip vokiečiai turi tradicijų, neturime, ir beje patys tą konstatuojate, ir sutinkate ir patvirtinate, tik niekaip nesuprantu kokią Jūs čia "vienos pirties" ar "vienos diskusijos" revoliuciją bandote padaryti. Kokias čia nesąmones patys blevyzgojate pasiskaitykite savo žodžius kaip antai "mes nieko nesiekiame pakeisti, bet norime padrąsinti", ir "na o visi likę pirtininkai ..." ir "žengti pirmą žingsnį visada sunku...". Dievaži Jūs vaikai ar ką, kad Jums čia pirmi žingsniai, susivokite kokioje Marijos žemės tautoje gyvenate, susivokite kas yra Marijos žemės tradicijos ir kiek laiko mes nuo kokių tradicijų prie kokių tradicijų "šokinėjome" ir beje vis dar "šokinėjame".
Nu ir replika į tai kad kažkas čia neva forumuose verkšlena - čia Jūs ir verkšlenate kad ot neina lietuviai nuogi į pirtį nors tu ką... beje nebandėt su šautuvu varyt?

Gincia_ba, 56 Vilnius
2013-03-24 / 19:13

Puiku, tai ir pradėkime nuo 300 pirtininkų (iš kurių manau su tokia pakraipa kaip Jūsų :) bus tik kokia pusė, bet tebūnie 300) ir tų taip ar kitaip bet 3 milijonų lietuvaičių. Ir tiesiog klausimas toks kad daug netuščiažodžiauti - kas yra tie 300 ?, kaip jie suprantami ir vertinami tų likusių :) ~2.999.700 ? Tai čia viena tokia "dilema", kurios panašu ne aš o Jūs elementariai nepriimate į savo "plaučius".
O kita kur kas vėlgi juokingesnė dilema ponai Iksiukai - nu neturime mes lietuviai tų tokių bent jau kaip vokiečiai turi tradicijų, neturime, ir beje patys tą konstatuojate, ir sutinkate ir patvirtinate, tik niekaip nesuprantu kokią Jūs čia "vienos pirties" ar "vienos diskusijos" revoliuciją bandote padaryti. Kokias čia nesąmones patys blevyzgojate pasiskaitykite savo žodžius kaip antai "mes nieko nesiekiame pakeisti, bet norime padrąsinti", ir "na o visi likę pirtininkai ..." ir "žengti pirmą žingsnį visada sunku...". Dievaži Jūs vaikai ar ką, kad Jums čia pirmi žingsniai, susivokite kokioje Marijos žemės tautoje gyvenate, susivokite kas yra Marijos žemės tradicijos ir kiek laiko mes nuo kokių tradicijų prie kokių tradicijų "šokinėjome" ir beje vis dar "šokinėjame".
Nu ir replika į tai kad kažkas čia neva forumuose verkšlena - čia Jūs ir verkšlenate kad ot neina lietuviai nuogi į pirtį nors tu ką... beje nebandėt su šautuvu varyt?[/quote]

nu blyn ir marozas[f43].kiek girdejau,realiai esi normalus o cia pilnas debiloidas[f43],dviveidis esi [s119]

Changed 2013-03-24 / 19:15

Dviveidis, 49 Klaipėda
2013-03-24 / 21:40

Nesuprantu, kodėl teigiama, kad Lietuvoje nėra tikrų pirčių tradicijų? Pvz, mano šeima. Tėvai mano maudėsi nuogi pirtyse, mano žmonos visa giminė maudosi nuogi pirtyse pradedant seneliu ir baigiant pusbroliais ir pusseserėmis. Mano brolis yra pirtininkų klubo garbės narys... Tai čia tik mano giminių pavyzdys, o kiek dar daug lietuvių šeimų maudosi pirtyse. Aišku, tai niekas nevadina kažkokiu moderniu žodžiu "nudizmas". Tai jiems yra įprasta [f85]

Gincia_ba, 56 Vilnius
2013-03-24 / 22:16

ryt laukit tesinio:)stiprybes Jums:).parsas su ....ikonas kabina iksu pirteleje[f43]

Unknown
2013-03-24 / 23:26

[quote='erotomanas']Nesuprantu, kodėl teigiama, kad Lietuvoje nėra tikrų pirčių tradicijų? Pvz, mano šeima. Tėvai mano maudėsi nuogi pirtyse, mano žmonos visa giminė maudosi nuogi pirtyse pradedant seneliu ir baigiant pusbroliais ir pusseserėmis. Mano brolis yra pirtininkų klubo garbės narys... Tai čia tik mano giminių pavyzdys, o kiek dar daug lietuvių šeimų maudosi pirtyse. Aišku, tai niekas nevadina kažkokiu moderniu žodžiu "nudizmas". Tai jiems yra įprasta [f85][/quote]

Erotomanai tu truputį "neįkerti" Iksiukių esmės. Jų teiginiais ir lūpomis lietuviai turi, gal net privalo eiti į pirtį nuogi, arba kaip gerai jie pritaikė tam - nudizmo sąvoką. Kaip pats gerai pasakei ir ne vienas narys jau ne vieną komentarą parašė - kažkam įprasta nuogiems, kažkam neįprasta Lietuvoje nuogiem. Manau niekas nepateiks statistikos ar % kiek yra kokių, bet esu tikras kad ne šeimos/giminės aplinkoje lietuviai dauguma vengia nuogumo pirtyse. Gi pasikartosiu - Iksiukams tai "nesusipratimas", "nemokėjimas pasikeisti", "negalėjimas žengti pirmo žingsnio".

Unknown
2013-03-25 / 09:35

[quote='KovinisParšas']
Erotomanai tu truputį "neįkerti" Iksiukių esmės. Jų teiginiais ir lūpomis lietuviai turi, gal net privalo eiti į pirtį nuogi, arba kaip gerai jie pritaikė tam - nudizmo sąvoką. Kaip pats gerai pasakei ir ne vienas narys jau ne vieną komentarą parašė - kažkam įprasta nuogiems, kažkam neįprasta Lietuvoje nuogiem. Manau niekas nepateiks statistikos ar % kiek yra kokių, bet esu tikras kad ne šeimos/giminės aplinkoje lietuviai dauguma vengia nuogumo pirtyse. Gi pasikartosiu - Iksiukams tai "nesusipratimas", "nemokėjimas pasikeisti", "negalėjimas žengti pirmo žingsnio".[/quote]
Nelieka nieko kito, tik pritarti :)

Gincia_ba, 56 Vilnius
2013-03-25 / 15:59

parsas rase:

Erotomanai tu truputį "neįkerti" Iksiukių esmės. Jų teiginiais ir lūpomis lietuviai turi, gal net privalo eiti į pirtį nuogi, arba kaip gerai jie pritaikė tam - nudizmo sąvoką. Kaip pats gerai pasakei ir ne vienas narys jau ne vieną komentarą parašė - kažkam įprasta nuogiems, kažkam neįprasta Lietuvoje nuogiem. Manau niekas nepateiks statistikos ar % kiek yra kokių, bet esu tikras kad ne šeimos/giminės aplinkoje lietuviai dauguma vengia nuogumo pirtyse. Gi pasikartosiu - Iksiukams tai "nesusipratimas", "nemokėjimas pasikeisti", "negalėjimas žengti pirmo žingsnio".

keila rase:
Nelieka nieko kito, tik pritarti :)[/quote]

o kas sake privalo?,pats iskreipi pats ir diskutuoji.Ir jau ne pirma karta!!!Zinai as irgi neikertu jusu buvimo sitam saite[f43].isvada:susitiko sliure ir tapke:),ir nutare:o mes vistiek eisim su kombinzonais i pirty[f43].

Changed 2013-03-25 / 16:02

Unknown
2013-03-25 / 17:44

[quote='Gincia']
o kas sake privalo?,pats iskreipi pats ir diskutuoji.[/quote]

Ginčia, pirmiausia tai aš rašiau "gal net privalo", ir tas gal išplaukia iš tokių Iksiukų pareiškimų arba kaip sakiau "nesupratimų", cituoju Iksiukus: Gaila, kad kai kas vis tik nesugeba perlipti per netikusi auklejima ir suzinoje, kad pirtis nudistu, vien del to atsisako pirties malonumu, nors pirtis ir labai megsta.

Unknown
2013-03-25 / 17:54

Manau labai į temą bus šis - garantuotai Iksiukams labai puikiai pažįstamas psl.
http://pirtis.lt/lt/patirtis/publikacijos/stasio-daunio-straipsniai/pirtis-ir-moters-nepalieciamumo-teise-lietuviskoje-tradicijoje

Tiems kurie perskaitys šį ar kitus šalia esančius straipsnius, tikiuosi bus naudinga. O Iksiukai tikiuosi gal nustos vieną kartą kurti temas apie pirtis ir jų naudą :).